Allah Sevdiği Kulunu Yalnız Bırakır

Posted on

Allah Sevdiği Kulunu Yalnız Bırakır. Çünkü onlar bizi resulullaha götürüyorlar. Allah sevdiği kulunu yalnız bırakır.

Allah'ın kulunu sevdiği nasıl anlaşılır? Haber
Allah'ın kulunu sevdiği nasıl anlaşılır? Haber from www.internethaber.com

Şahver çeli̇koğlu allâh’ın kulunu sevmesi, yaratılmışların birbirlerini sevmeleri gibi değildir. Allah sevdiği kuluna önce kaybettirip sonra buldururmuş. Allah sevdiği kuluna kız çocuğu verir, anlamında bir hadis var mıdır?

Ancak Çektikleri, Peygamberlerin Ve Âlimlerin Çektiklerinin Yanında Çok Azdır, Deryada Bir Damla Bile Değildir.

“allah filanı seviyor, onu sen de sev!” diye emreder. Yalnız kendi suçlarımızdan onun cezalandırılmasını beklemek de pek de doğru olmaz. Bunlar hep bir devamlılık ilişkisi içinde olur, sırası da pek şaşmaz.

Bir Şeyi Ya Da Insanı, Allah’tan Daha Çok Sevmenin Hükmü Nedir?

Allah sevdiği kulunu yalnız bırakır. Kur’an’a iman eden bu gerçeğe de iman etmek. Bir mağarada peygamber efendimiz ve ebu bekir'in yaşadıklarını hatırla.

The Latest Tweets From @Sevdalisimedine

Çünkü onlar bizi resulullaha götürüyorlar. Allah neden bi insanı çaresiz bırakır. Allah bir kulu sevdi mi, onun sevgisini meleklerin kalplerine atar.

Hak Kuldan Intikamını Kul Ile Alır.

“allah hiç kimseye gücünün üstünde bir yükümlülük vermez.” (bakara: Allah bir kulu sevdi mi, ona dünya işlerini kapar, ahiret işlerini açar. Enbiya ve evliya, hep dert ve bela içinde yaşadı.

2/286) Mealindeki Ayette Bu Gerçeğin Altı Çizilmiştir.

Allah’ın kulunu terkettiği düşüncesi çok tehlikelidir küfre düşürebilir. Müşriklerden kaçarken saklanmışlardı da hz. Alllah bir kulunu sevdi mi yakarışını duymak için onu belaya maruz bırakır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.