طرز تهیه باسلوق کشدار

Posted on

طرز تهیه باسلوق کشدار. برای آشنایی کامل با درست کردن باسلق‌های ژله‌ای رنگی می‌توانید به مطلب طرز تهیه. در مرحله اول طرز تهیه باسلوق ژله ای نشاسته را در ظرف مناسبی بریزید سپس دو پیمانه آب سرد به نشاسته اضافه کنید و نشاسته را در آب سرد به خوبی حل کنید.

طرز تهیه باسلوق پرتقالی خانگی Turkish delight, Food
طرز تهیه باسلوق پرتقالی خانگی Turkish delight, Food from www.pinterest.fr

باسلوق یا راحتی یکی از انواع دسرهای سنتی و قدیمی ایرانی است که در میان ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار است.باسلوق را علاوه بر اینکه به عنوان یک دسر می توانید سرو کنید ، می توانید آنرا به عنوان یک. همچنین می‌توانید به مخلوط نشاسته کمی زعفران اضافه کنید. برای آشنایی کامل با درست کردن باسلق‌های ژله‌ای رنگی می‌توانید به مطلب طرز تهیه.

باسلوق را می توان به راحتی و بدون نیاز به فر در منزل درست کرد.

سپس آب روی آن را بر می داریم و بقیه را در قابلمه می ریزیم. در اصل طرز تهیه باسلوق بازاری اونقدر آسون هست که بتونید این شیرینی رو به راحتی تو خونه آماده کنید. طرز تهیه باسلوق خانگی ساده (راحت الحلقوم):

آب سرد و نشاسته را با هم مخلوط کنید تا نشاسته حل شود سپس شیره انگور را اضافه کنید و روی گاز با شعله ملایم قرار بدهید و به صورت مداوم هم بزنید تا ته نگیرد و قوام بیاید یعنی به حالت فرنی برسد.

2 نکات مهم برای طرز تهیه باسلوق. برای تهیه مسقطی شیرازی ابتدا نشاسته را در ظرفی می ریزیم و ۲ پیمانه آب سرد را به آن می افزاییم سپس کمی صبر کنید و ظرف را کنار گذاشته تا کاملا نشاسته در آب سرد حل شود و بعد از صافی مخلوط آب و نشاسته را عبور می دهیم تا یکدست شود. شکر 200 گرم یا یک پیمانه آب سرد 2 لیوان گلاب نصف پیمانه مغز گردو 100 گرم پودر نارگیل 100 گرم

طرز تهیه باسلوق گردویی مرحله اول برای تهیه باسلوق گردویی خوشمزه در ابتدای کار درون یک ظرف مناسب پودر ژلاتین را اضافه می کنیم، سپس آب سرد را درون آن می ریزیم و اجازه می دهیم بافت ژلاتین شنی شود.

طرز تهیه باسلوق + فوت و فن‌های آن فاطمه زارعی 4 هفته پیش آشپزی نظری بدهید 12 بازدید باسلوق نوعی شیرینی سنتی است که از سوغاتی‌های محبوب و مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود. برای تهیه باسلوق میوه ای ابتدا نشاسته را با آب سرد حل می کنیم سپس شکر و بقیه مواد را ریخته کاملا مخلوط کرده روی حرارت قرار داده آرام هم میزنیم تا سفت شود و قل بزند. باسلوق یا همان راحتی جزو شیرینی های سنتی و پرطرفدار ایرانیان است که از سوغات های مشهور ملایر و مراغه محسوب می شود.

در این پست قصد داریم طرز تهیه باسلوق رنگی ژله ای را آموزش دهیم.

علم و تکنولوژی باسلوق ژله ای طرز تهیه باسلوق رولتی باسلوق رولی. باسلوق نام یه دسر شیرین و خوشمزه است که سوغات شهرهای اراک، مراغه و ملایر هم بحساب میاد. باسلوق یا راحتی یکی از انواع دسرهای سنتی و قدیمی ایرانی است که در میان ایرانیان از محبوبیت خاصی برخوردار است.باسلوق را علاوه بر اینکه به عنوان یک دسر می توانید سرو کنید ، می توانید آنرا به عنوان یک.

برای تهیه باسلوق میوه ای ابتدا نشاسته را با آب سرد حل میکنیم سپس شکر و پودر ژله و گلاب را ریخته کاملا مخلوط کرده روی حرارت قرار داده آرام هم میزنیم تا سفت شود و قل بزند.

‌آب و شکر و نشاسته گل را در قابلمه ریخته و مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید و شروع به هم زدن مواد کنید. برای تهیه باسلوق خانگی ابتدا نشاسته را به همراه یک و نیم لیوان آب سرد داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم و خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، در ادامه شکر را به همراه پودر ژله اضافه می کنیم و مواد را به خوبی هم می زنیم تا کاملا یکدست شوند. حدود نیم ساعت که از پخت ملایم گذشت و مواد کمی غلیظ شد، گلاب و کره را اضافه.

Leave a Reply

Your email address will not be published.